Als je kinderen hebt, heb je hem misschien wel in huis. Of anders gezien op het kinderdagverblijf of bij vrienden van je kinderen. Hier in huis staat hij sinds Sinterklaas in het midden van de woonkamer te pronken. En met succes, want er wordt zeer regelmatig (lees iedere dag een paar keer) met het keukentje gespeeld. Door kinderen van verschillende leeftijden. Ja, we hebben het hier over de houten Duktig kinderkeuken die je bij de Ikea koopt.
Alleen het aanrechtje of in combinatie met de bovenkastjes. Een zeer multifunctionele keuken, maar wel erg basic. Des te leuker om hem daarom uniek aan te passen naar jouw smaak en stijl.
Zo creëer je met een paar eenvoudige stappen je eigen unieke keuken. Wedden dat je kindje hier nog veel tijd zal doorbrengen.
Wie weet wordt hij later wel de nieuwste (junior) masterchef? Geen idee hoe je dat moet aanpakken? Met deze stap-voor-stap uitleg is het geen probleem.
Voorbeelden Ikea Duktig kinderkeuken hacks
De eerste stap is natuurlijk het opdoen van inspiratie. Schaamteloos kijken hoe anderen dit hebben aangepakt. Pinterest is je vriend.
Geen tijd om door te klikken? De origineelste ideeën zijn hieronder verzameld. Als je op een foto klikt, wordt hij vergroot weergegeven.

Een mooi keukentje in lavendelblauw geschilderd, met koperen elementen en een stenen achterwand.

Met krijtfolie kan je van je keukentje een heus winkeltje maken.

Als je van monochroom houdt is dit echt een mooi keukentje; helemaal afgewerkt in het wit met zwart. Compleet met knopjes voor de gaspit en een achterwand.

Toch liever pastelkleurig?

Handig extra opbergruimte voor al het eten!

Een landelijk keukentje.

Gepimpt naar een supermarkt, compleet met zonnescherm en bakken.

Nog een monochroom keukentje.

Dit doet me een beetje denken aan een boerderijkeuken.

Zonder bovenkant, in een huisje van washi tape.

Met een houten keukenblad.

Nog een pastelkleurig keukentje.

Nog meer koper, en andere knoppen.

Dat is nog eens veel opbergruimte.

Voor de roze prinses een uitgebreide keuken met koelkast.

In vrolijke kleurtjes.

Deze heeft een complete make-over gehad.

In een houten huisje.

Met een paar aanpassingen sluit hij goed aan bij de rest van de kamer.

Met verlichting.
Ikea Duktig keuken pimpen
Nu je de wildste ideeën hebt opgedaan is het tijd om deze te vertalen naar een realistisch plan. Misschien heb je nog wel wat plakfolie liggen na de laatste verhuizing, of wat stof over van dat jurkje dat je met de feestdagen hebt genaaid.
Bedenk eerst goed wat je wilt gaan aanpakken en pak dit vervolgens stapsgewijs aan. Stapje voor stapje, zodat het niet teveel wordt en deze eenvoudige keuken zijn uitstraling verliest.
Denk bijvoorbeeld eens aan:
- De handvaten van de deuren vervangen.
- Knopjes plaatsen onder de kookplaat, met een min / max voor het vuur.
- Een plakfolie of draden op het raampje van de oven.
- Een plank met een geprint keukenzeil achter het keukentje.
- Een aantal onderdelen van het hout schuren en verven in een vrolijk kleurtje.
- Haakjes aan de zijkant om bijvoorbeeld een keukenschort aan op te hangen.
- Een paar spotjes plakken aan de bovenkastjes.
Wat vind jij de mooiste keuken? Heb je nog een tip of heb je dit zelf gedaan? Laat het hieronder weten.
Lees ook
- IKEA museum Älmhult Zweden
- Goedkoop ontbijten IKEA
- IKEA Smaland spelen
- Populaire IKEA hacks kinderkamer
- IKEA hacks KURA bed
- De leukste IKEA Kallax hacks!
- IKEA hack puzzelkast
- IKEA hack duplo opberger
- IKEA verkleedkleding Duktig Lattjo
- IKEA keuken kopen
- Houten keuken speelgoed kinderen; van Hema tot Ikea, steigerhout en meer
- Ikea babykamer, meubels, uitzet en speelgoed
- Raskog trolley hacks; van Ikea maar ook van de action
- Wat als je het ouderschap even niet meer ziet zitten? Je bent niet alleen! - 30 september 2023
- Energieverbruik; gemiddeld stroom en elektriciteitsverbruik voor een gezin - 30 september 2023
- Halloween hapjes; 25 griezelig leuke ideeën - 29 september 2023
Wie o wie weet de exacte kleur van het eerste keukentje??? Lavendelblauw staat er bij…
Zon schattig keukentje😍
Hoe Kun je de Kranen en wasbak andere kleur geven? Gewoon spuiten? Ik ben bang dat het er vanaf gaat
Ik heb eerst grondverf gebruikt en daarna in de gewenste kleur gespoten maar t hecht niet goed. De verf bladdert er af als je er een nagel langs haalt…
Iemand tips wat hier nog tegen te doen is?
Door er vernis over heen te spuiten zorg je dat het niet bladdert of snel loslaat. Onder de spuitlaag kan je ook een speciale spuitlakprimer aanbrengen.
Weet iemand waar je de stickers voor het keukenblad of achtergrond kan kopen?
Mijn oudste kleindochter heeft ook zo’n keukentje in de kamer staan.
Ze speelt er regelmatig mee.
Waar heb je die leuke bakken voor het winkeltje gekocht als ik vragen mag? Vindt het echt een super leuk idee!
Wat gaaf! Ik heb ook een DUKTIG keukentje voor mijn kinderen, maar durf het niet te pimpen. Wij hebben hem nieuw gekocht bij Ikea en ben bang dat ik het verpruts haha.
Herkenbaar, dat heb ik met het Ikea Kura bed ;-) Naturel is het keukentje gelukkig ook heel leuk en het speelplezier wordt er niet meer of minder om.
Wat een leuke ideeën! Ik vind de middelste het leukste.